مصائب یک وبلاگ نویس-3

(22) نظم. دیگه کار داره به جایی میرسه که همه لنگ می زنن. کمتر وبلاگی گیر میاد که روال درست درمون داشته باش. در مقابل تا دلت بخواد توی وبلاگ ها به این عبارت ها بر می خوری:

"امروز دلم گرفته دیگه نمی نویسم"

"امروز امتحاناتم شروع میشه اگه خودکشی نکنم بعد از امتحانات!"

"گربه مون مرده عزاداریم...!"

"من منتقل شدم به یه اداره ی دیگه اینترنت مجانی نداره!"

...

(23) سطح توقعت رو معلوم کن. اگه داری برای دل خودت می نویسی دیگه چرا دم به دقیقه آمار وبلاگت رو چک می کنی؟ اگه رو همه پست هات رمز گذاشتی که دیگه اصلا وبلاگ نمی نویسی. ولی اگه همه بر و بچ همکلاسی و بچه محل ها و کل فامیل رو خبر کردی و هر روز توی صد تا وبلاگ از آشپزی گرفته تا لوله کشی سر می زنی و توی همه یه شعر از سهراب می گذاری با دو سه تا گل قرمز به همه هم سپردی که بهت سر بزنن خوب انتظار بیجایی نیست که روزی چند تا مراجعه داشته باشی. اگر مطلبی می نویسی که خیلی عمومی باشه تو هم این کاره باشی مثلا یه بازیگر هستی و در مورد سینما هم مطالبی بنویسی که دیگه از بچه های بالا حساب میشی و دست کم باید روزی دویست سیصد تا مراجعه داشته باشی.

(24) این مراجعه زیاد همیشه چیز خوبی هم نیست. کلی از این سر زدن ها رسما مزاحمت است. هر روز باید به داد وبلاگت برسی که پیام هایی روش نمونده باشه که تا بناگوش آدم سرخ میشه. البته بعضی ها ترجیح می دهند بدون سیلی صورتشان را سرخ نگهدارند!

(25) مخاطب خوب آن است که بیاید! و بهتر آنکه بماند!! اگر بتوانی مشتری ثابت برای وبلاگت جور کنی یعنی یه چیزی توی این وبلاگ هست که نمک گیر کرده.

(26) از کارهای ناجوانمردانه که برای افزایش مخاطب وجود دارد بگذریم، یکی از سالم ترین راه ها تبادل لینک است. بالاخره دنیای جدید است و هر عملی را عکس العملی است. ولی تو را به خدا کمی منصف باش. اگر وبلاگ ادبی می نویسی تعمیرگاه و مکانیکی و مزون عروس چه ربطی به تو دارد که لینک می دهی. چه خوب است از این امکان به بهترین نحو استفاده کنی

(27) بعضی ها نظرسنجی می کنند بعضی ها مسابقه می گذارند بعضی ها روی موضوعی کار می کنند و از همه کمک می خواهند: اینها همه خوب ولی یه جورایی بدونی و بگی داری چکار می کنی خیلی خوبه. اگه کسی بفهمه سر کار رفته که تو آمار مراجعه رو بالا ببری حالش گرفته میشه حالتو هم میگیره.

(28) هماهنگی. وبلاگ درست کردی در مورد آشپزی، پس زمینه از هر ته دیگ سوخته ای سیاه تر، آهنگ سلام آخر روش گذاشتی که اشتها که هیچ کلا آدمو از زندگی تعطیل می کنه، قلم ریز بی رنگ و آب، بی حس و حال. آدم چی بگه! اگه نمی خوای بری رو اعصاب ملت دقت کن مهمه.

(29) یکی نوشته بود "اگه کامنت نذاری خودم رو حلق آویز می کنم!"

هیچ کس بهت سر نمی زنه. خیلی پکر شدی باید با کاردک جمع و جورت کنند. حالا به در و دیوار گیر میدی. روی نوشته هات اثر می گذاره بوی تهدید و انتقام و در یک کلام بوی خون از وبلاگت متصاعد میشه. مخاطب هم سعی می کنه ازت فاصله بگیره. پس یادت باشه اگه دیگری نیومده بهت سر بزنه اونی که داره میاد مقصر نیست. عادی باش.

(30) هیچ نسخه مشترکی برای همه وجود نداره. اگر قانونی باشه اینه که مثل هیچ کس نباش.     

/ 2 نظر / 12 بازدید
باران

...واقعا عالی بود...کلی لذت بردم از تک تک حرفهاتون...[دست][دست]

z.o

سلام خوب هر كي بر حسب سليقه اش مطلب مي زنه ولي حرف اول كه زدي گل گفتي من هم موافقم[گل][گل][اضطراب]