مصائب یک وبلاگ نویس-16

(۴٣) همه دوست دارند وقتی سری بهشان می زنید برایشان نظر بگذارید. اینجوری از خود رد پایی به جا گذاشته اید: هم می توانند بازدید پس بدهند هم به دیگران نشان دهند که بالاخره برو و بیایی دارند؛ و از آنجا که ما ایرانی ها ذاتا اهل تلافی! هستیم دعایی به جان شما می کنند که طلسم قسمت نظرات وبلاگ شما هم بشکند!

یک گشتی در وبلاگ ها بزنید همه به شکلی شاکی هستند که چرا به ما سر نمی زنند. یا اگر می آیند چرا نظر نمی گذارند. وبلاگی را دیدم که ادعا کرده بود با ١٠٠٠ بازدید روزانه تعداد انگشت شماری نظر در هر پست دارد. ( راست و دروغش با مدعی)

حال نداری نظر بدی؟ انگشت مبارک رو با کلمه "می پسندم" (یا مشابه آن) آشنا کن! به خدا هیچ طور نمی شه. بمب اتم که نمی خوای بترکونی! 

نکته مهم: پست های قبلی روزی جدید بوده اند. تنها گناهشان اینست که به پایین فهرست رانده شده اند. هر نویسنده ای بعضی پست هایش را بیشتر دوست دارد یا به گونه ای نوشته است که نیاز به اظهار نظر دیگران دارد برای مثال مطلب حالت نظر سنجی دارد یا در مورد سالگرد تولد نویسنده یا وبلاگ است. خیلی خوب است که در چنین پست هایی اگر شرایط مناسب است حتی اگر جدید ترین پست نیست نظر بگذاریم. مطمئن باشید این نظرات دیده می شوند و گاه خیلی مسرت بخش تر هستند. امتحان کنید.

بازم حرف دارم برات ...

/ 2 نظر / 11 بازدید
محمد خوانساری

این بار شاید سومین بار از وب شما باز دید کردم بخصوص وقت گذاشتم روی نوشتهای زلزله بم خیلی خیلی تحت تاثیر قرارگرفتم توصیه می کنم به دیگران ان را بخوانند موفق باشید